עורך דין ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך - חותמים היום כדי להבטיח את המחר

תבחרו מי ידאג לענייניכם (הרפואיים, הכספיים והאישיים) בדיוק כמו שאתם רוצים

תבטיחו לעצמכם שליטה מלאה בעתידכם – ותמשיכו לחיות בראש שקט מדאגות

תחסכו מעצמכם וממשפחתכם בירוקרטיה סבוכה והליכים משפטיים – ותשאירו את הכוח בידיים שלכם במקום להעבירו לבית המשפט

תמנעו מחלוקות במשפחה ותשמרו על אחדותה

תדעו שאף אחד לא ינצל אתכם – הרכוש והכסף שלכם מוגן

איך זה עובד?

01

פגישת היכרות

ראשית – ניפגש ונכיר! תקבלו הסבר מפורט ומעמיק ביחס למשמעויות הכרוכות בחתימה על ייפוי כוח מתמשך וכן ביחס למנגנונים הקיימים במסמך.

02

קבלת מידע

לאחר שגיבשתם עמדות בתחומים השונים, זה הזמן להיפגש שנית על מנת להעביר לנו את כל המידע אודות רצונותיכם. אתם תעבירו את בחירתכם ביחס למיופה הכוח העתידי עבורכם, ותפרטו בצורה ברורה ומקיפה את כל ההוראות הרלוונטיות אשר לפיהם יתנהל הממונה (מיופה הכוח) כאשר יידרש לכך.

03

עריכת ייפוי הכוח המתמשך

עם קבלת המידע עורך דין יפויי כוח מתמשך ישב ויערוך את ייפוי הכוח במערכת המקוונת המיועדת לכך. ויוודא שכל המידע הוזן כשורה ובהתאם לכללים שנקבעו לכך בחוק.

04

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

מגיעים למעמד חתימת ייפוי כוח מתמשך. במעמד החתימה נעבור יחד על המסמך לוודא שלא נפלו בו פגמים ואי דיוקים, תתבקשו לקרוא אותו, לאשר את האמור בו, ולחתום עליו.

כמו כן יתבקשו הממונים (מיופיי הכוח) לחתום גם הם על המסמך ובכך לתת את הסכמתם למינוי.

05

הגשת ייפוי כוח מתמשך לאפוטרופוס הכללי

עורך הדין יחתום על ייפוי הכוח המתמשך ויאמת את חתימתכם ואת חתימות הממונים. לאחר מכן עורך הדין יגיש את ייפוי הכוח המתמשך באמצעות המערכת המקוונת לאפוטרופוס הכללי. זה יבדוק אותו, ויעביר למשרדנו אישור בדבר קבלתו והפקדתו.

06

ליווי לאחר חתימה

ייפוי כוח מתמשך הוא סוג של תעודת ביטוח, ובדומה לביטוחים אחרים בהם אנו מצטיידים גם כשאנו חותמים על ייפוי כוח מתמשך לפחות בכל הקשור לעניינים רפואיים אנו מקווים שלא נזדקק לו לעולם.

למרות זאת המציאות של ימינו הוכיחה לא אחת שחתימה על ייפוי כוח מתמשך עשויה להציל חיים, לכן אנו כאן להמשיך וללוות אתכם בכל מקרה בו תזדקקו להשתמש בייפוי הכוח המתמשך.

ממליצים עלינו

David Zisner

השירות שקיבלנו מעו"ד חסון היה מעולה – משלב השיחה הראשונית והבנת האתגר, דרך בניית התיק הייצוג והסגירה. לכל אורך הדרך גל היה זמין, הסביר, טיפל בתביעה שלנו בצורה מקצועית ורגישה.

Raziel Levi

פעם ראשונה ואני מרוצה מהשרות והיחס החם וההבנה של הצרכים שלי שרות מעולה

Meir Mor Yosef

שלום לכולם רציתי להביע את תמיכתי בעורך דין גל חסון שייצג אותי בנאמנה ,שרות,מקצועיות ,ואדיבות ממליץ בחום אין דברים כאלה שלא תגידו שלא יידעתם תגיעו לגל חסון ותקבלו את השרות הכי אמין שיש שיהיה בהצלחה…

לקוחותינו יודעים ומרגישים תמיד שדלת המשרד פתוחה בפניהם לכל שאלה
מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם בהקדם

אז מה זה ייפוי כוח מתמשך ואיך הוא עוזר לכם לשמור על עתידכם?

אם חשוב לכם לשמור על איכות החיים שלכם גם במצב של אובדן כשירות, תדעו שרק חתימה על ייפוי כוח מתמשך תבטיח לכם מי יטפל בכם ויקבל עבורכם החלטות יומיומיות חשובות וימונה לניהול ענייניכם האישיים, הכלכליים והבריאותיים, אם וכאשר חלילה לא תוכלו עוד לעשות זאת בעצמכם.

בנוסף, לאחר שבחרתם מי האדם עליו אתם סומכים, תוכלו להקל עליו ולעזור לו להבין כיצד לטפל בכם, כל זאת באמצעות פירוט מדויק של רצונותיכם הנוגעים לניהול אורח חייכם, ניהול בריאותכם, כספיכם ונכסיכם, וכן מתן הנחיות בתחומי חיים שונים, כך שעניינים אלו יישמרו באופן הטוב ביותר.

אל תותירו בידי אחרים את ההחלטות החשובות של עתידכם!

עורך דין ייפוי כוח מתמשך - גל חסון

עורך דין גל חסון נמנה על ראשוני עורכי הדין בישראל שהוכשרו כחלק מהרפורמה החדשנית לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

גל מרצה בתחום ובעל ידע וניסיון רב בעריכת ייפוי כוח מתמשך.

בתהליך עריכת המסמך -עורך דין גל חסון יסביר לכם על האפשרויות העומדות בפניכם, על זכויותיכם, וינחה אתכם כל הדרך עד לעריכת המסמך באופן אשר יישקף בצורה הטובה ביותר את רצונותיכם.

השאלה אשר חוזרת על עצמה פעמים רבות היא: "מה יהיה אם חלילה אאבד את כשירותי ולא חתמתי על ייפוי כוח מתמשך?"

ראשית, חשוב לזכור כי אובדן כשירות אינו תוצאה בלעדית של זקנה. אובדן כשירות יכול להתרחש גם כתוצאה ממוגבלות נפשית או תאונה פתאומית ולכן אין גיל שאינו מתאים לעריכת ייפוי כוח מתמשך.
שנית, ייפוי כוח מתמשך מחליף את הליך האפוטרופסות הישן ומייתר את הצורך בתלות בבית המשפט ולכן יש להבין את ההבדלים המהותיים בין מצב של אדם שחתם על ייפוי כוח מתמשך למקרה בו אדם יזדקק לאפוטרופוס ופנייה לבית המשפט.
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי חדשני העומד בבסיסה של רפורמה בדיני האפוטרופסות ומטרתו להוות תחליף עדכני ויעיל לתהליך האפוטרופסות המוכר.
ההליך החדש יקל ויעזור לקרוביכם אשר עשויים להידרש לטפל בכם, ובשונה מהליך האפוטרופסות הישן לא ישלול את הזכויות והרצונות שלכם לאחר שחס וחלילה תאבדו את כשירותכם.
בעוד שמינוי אפוטרופוס הוא תהליך ארוך ורצוף בירוקרטיה סבוכה, ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך פשוט להכנה אשר עריכתו תמנע מכם ומיקירכם טרחה רבה במקרה הצורך.
חתימה על ייפוי כוח תאפשר לכם להבטיח מי ימונה לניהול ענייניכם האישיים והכספיים כאשר חלילה עוד בחייכם לא תוכלו לדאוג לכך בעצמכם.
אל תחכו ליום בו יהיה מאוחר מידי וחלילה תאלצו להיות תלויים באפוטרופוס (לעיתים אדם זר לכם) שימונה לכם על ידי בית המשפט.

שאלות נפוצות

לייפוי כוח מתמשך אין גיל, וזאת על אף הנטייה לייחס את חשיבות ניסוחו רק בגיל השלישי. ייפוי כוח מתמשך מבטיח את אופן ניהול חיינו ע"פ רצונותינו במצבים של אבדן כשירות, אך יש לזכור כי זה עשוי להגיע לא רק בשל מצב דמנטי, אלא גם בשל מצבים רפואיים אחרים, תאונה, נכות, מחלות נפש ועוד אשר אינם קשורים בהכרח בגיל ועל כן מומלץ לכל אדם לערוך ייפוי כוח מתמשך אשר יופקד אצל עורך דינו.

לא כל עורך דין מוסמך לעריכת ייפוי כוח מתמשך!

החוק קובע כי רק עורך דין אשר הוסמך מטעם האפוטרופוס הכללי, לאחר שעבר הכשרה ייעודית ומיוחדת, רשאי לעסוק בתור עורך דין ייפוי כוח מתמשך. עו"ד גל חסון ממשרדנו נמנה עם ראשוני עורכי הדין בישראל אשר עברו את ההסמכה הייחודית וקיבל את האישור הנדרש לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך משפטי מיוחד אותו יש לערוך בהתאם להוראות ודרישות החוק באמצעות עורך דין שעבר הכשרה מתאימה והוסמך לכך.

לאחר שהמסמך הסופי נחתם בידי הממנה ומיופי כוחו, יפקיד עורך הדין את ייפוי הכוח במשרדי האפוטרופוס הכללי באמצעות המערכת המקוונת.

השליטה נותרת בידנו ולא מועברת לסמכות בית המשפט.
הליך פשוט אשר מונע בירוקרטיה סבוכה מול בית המשפט ומקל על הממונה (לרוב בן משפחה).
אנחנו בוחרים בעצמנו מי ידאג לעניינו במקרה של אבדן כשירות.
מותיר בידינו את ההחלטה מתי ובאילו מקרים המינוי ייכנס לתוקף.
מבטיח שליטה מלאה בעתידנו ובאופן קבלת ההחלטות העתידיות על ידי הכתבת רצונותינו ומתן הוראות למיופה הכוח.
מאפשר לנו לשוחח מבעוד מועד עם מיופה הכוח המיועד ולערוך "תיאום ציפיות".

הרפורמה מאפשרת לכל אזרח ישראלי כשיר שמלאו לו 18 שנים, לפנות אל עורך דין ייפוי כוח מתמשך ולערוך מסמך זה – במסגרתו יוכל לקבוע מי יהיו האנשים שיטפלו בענייניו כאשר הוא עצמו יהפוך בלתי כשיר לקבל החלטות עקב מחלה, גיל מבוגר או מצב סיעודי אחר. מדובר במגוון עניינים – פיננסיים, רפואיים ואישיים הניתנים להסדרה בידי עורך ייפוי הכוח ואשר מותירים בידיו את ההחלטה מי ממקורביו יהא מוסמך לקבל בשמו החלטות ולפעול למענו בנקודת זמן בה יהא מנוע מלעשות כן.

עלות עריכת ייפוי כוח מתמשך תיקבע בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה, ובהתאם למורכבות המסמך.

חשוב לדעת כי המוניטין, הניסיון והמקצועיות של עורכי דין ייפוי כוח מתמשך העורכים את ייפוי הכוח, מתבטאים ומגולמים אף הם במחיר ההליך. כאן נזכיר כי כאשר ניגשים לעריכת מסמך כה חשוב הנעשה באופן חד-פעמי, חשוב לבחור בעורכי דין בעלי מיומנות וניסיון ההכרחיים לצורך עריכת מסמך מקיף וממצה המסדיר את מכלול ענייניו של האדם המבקש. כך, בבוא היום, תמולא תכלית ייפוי הכוח המתמשך באופן שיבטיח את מימוש רצון עורך המסמך.

כאמור, עורך הדין גל חסון, מהראשונים בישראל לקבל את ההסמכה הייחודית לעריכת ייפוי כוח מתמשך, ומכאן שערך בהצלחה מרובה ייפויי כוח רבים, פשוטים כמורכבים, וזאת תוך הקפדה על מענה מהיר והגשמת מלוא שאיפותיו של הלקוח במסגרת הליך זה.

הוראות לטיפול רפואי –הימנעות מטיפול בבית חולים וקיומו בבית המטופל, הימנעות מסוג טיפול מסוים, קביעת זהות המטפלים (בית חולים פרטי או ציבורי)
אופן השקעת כספים – הענקת מתנות לנכדים ולאחרים (בר מצוות, חתונות, חגים), ניהול תכניות חיסכון וקרנות קיימים ועוד.
באילו מקרים יוחלף מיופה כוח אחד באחר.
כיצד לטפל בנכסים – השכרתם או מכירתם
מאפשר להגדיר את תחומי הסמכות של מיופה הכוח ולהגבילם (עניינים אישיים, ענייני רכוש וכד') מבלי להיות נתון להחלטת בית המשפט.
הגבלת כוחו של מיופה הכוח ע"פ קריטריונים מקדימים שיקבעו על ידינו.

מאמרים אחרונים

לייעוץ ראשוני מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם