עורך דין סכסוכי שכנים

כאשר אנו מתגוררים בבית משותף, תמיד קיים פתח לחילוקי דעות עם השכנים כאשר כל אחד מהצדדים לסכסוך מחזיק בדעה משלו ומתבצר בה. במקרים מסוימים, עשוי סכסוך שכנים להגיע לכדי טיפול של משטרת ישראל ו/או לפתחו של בית המשפט.

קיימים עניינים נפוצים המהווים מקור לסכסוכי שכנים, בהם אי-תשלום דמי ועד הבית, שימוש ופלישה לשטחים משותפים, נזילות בין הדירות, גדר או חצר משותפת, תחזוקת הבניין, התקנת מעלית, בניית מרפסות, רעש, ריח ולכלוך, חיות מחמד, בניה שלא כדין, פרויקט תמ"א 38 ועוד רבים.

כאשר מתעורר סכסוך בין שכנים, רצוי לפנות לקבלת סיוע בטרם המצב מסלים.

נמצאים בסכסוך מתמשך עם אחד השכנים בבניין מוזמנים לפנות למשרדנו.

עורך דין סכסוכי שכנים –  אופן ההליך

עם פנייתכם לעורך דין סכסוכי שכנים, יברר עמכם עורך הדין את פרטי המקרה, ישקף עבורכם את מצבכם המשפטי וימליץ על דרכי הפעולה המומלצות.

דוגמאות אפשרויות להתמודדות עם עניינים העולים תוך כדי סכסוך שכנים:

יחס עוין ו/או מאיים – השכן מקלל אתכם או מאיים עליכם, ואתם מאמינים כי בכוונתו לפגוע בכם ו/או בשלוותכם? בנסיבות מעין אלה עשוי לפעול עורך הדין בהתאם לחוק למניעת הטרדה מאיימת.

השתלטות שכן לטריטוריה השייכת לבית המשותף – ניתן אמנם לערב את משטרת ישראל כדי שזו תפנה את הפולש מן הנכס, אך באותה נשימה חשוב לזכור כי למשטרה סמכות חד-פעמית לעשות זאת. כמו כן, חשוב לדעת כי פינוי הפולש בכוח או בהפעלת אלימות – אסור בהחלט ועל כן הדרך הנכונה לטפל במקרה שכזה הינה באמצעות הגשת תביעה בידי עורך דין.

מטרדי רעש – השכן עורך מסיבה רועשת אל תוך הלילה? משפץ את דירתו ומפר את מנוחת הצהריים שלכם? תקנות הרעש אוסרות עליו להרעיש בין השעות 14:00-16:00 ובלילה בין השעות 23:00-07:00. פנייה לעורך דין תבטיח טיפול מול השכן הסורר תוך התייחסות לקבוע בחוק ולפיה תקנות הרעש לא יחולו בליל יום העצמאות, בליל פורים, בליל יום ירושלים ובערב יום מנוחה ומוצאי יום מנוחה – עד חצות.

זכרו כי סכסוך שכנים הוא עניין משפטי הדורש טיפול מקצועי של עורך דין בתחום סכסוכי שכנים, בין אם מצאתם עצמכם בצד התובע או הנתבע. משרדנו עוסק ביישוב סכסוכי שכנים, בייצוג תובעים ונתבעים בין כותלי בית המשפט, וכן במסגרת תלונות ופניות למפקח על המקרקעין.

אין במידע שנימסר במדריך/כתבה/ מאמר המפורסם באמצעות חסון פרץ – עורכי דין, אשר ניתן כשירות וולונטרי לציבור, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד בעל מומחיות, ניסיון ו/או ידע בתחום המשפטי הרלוונטי ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר כי כל פעולה שתעשה על פי המידע הנאמר ו/או המוצג הינה על אחריות הגולש/המשתמש באתר בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הגולש/המשתמש וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם בין במישרין ובין בעקיפין וחסון פרץ עורכי דין ו/או מי מטעמם, אינם אחראים בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המוצג ו/או הנאמר באתר.

לקבלת ייעוץ ראשוני השאירו פרטים

מאמרים נוספים
אי תשלום ועד בית

אי תשלום ועד בית

מה עושים עם שכן שמסרב לשלם ועד בית? ניהול בית משותף הפך בימנו למשימה מורכבת. לא בכדי בניינים רבים מחליטים להעביר את הניהול

קרא עוד >>
המלצות

לייעוץ ראשוני מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם