עורך דין ייפוי כוח מתמשך

למה אתם צריכים לחתום על ייפוי כוח מתמשך?

חתימה על ייפוי כוח מתמשך תבטיח לכם מי ימונה לניהול ענייניכם האישיים, הכלכליים והבריאותיים, כאשר חלילה עוד בחייכם לא תוכלו לדאוג לכך בעצמכם.

ייפוי כוח מתמשך מהווה תחליף להליך האפוטרופסות המוכר ומייתר את הצורך והשימוש בו.

ייפוי כוח מתמשך מותיר את הכוח בידנו ומאפשר לכל אדם להחליט מבעוד מועד מי ימונה כאחראי עליו ואילו החלטות יוכל אותו אדם לקבל עבורו.

ההליך החדש יקל ויעזור לקרובינו אשר עשויים להידרש לטפל בנו, ובשונה מהליך האפוטרופסות הישן לא ישלול את הזכויות והרצונות שלנו לאחר שחס וחלילה נאבד את כשירותינו.

עו"ד גל חסון הוא אחד ממספר מצומצם של עורכי דין שהוכשרו כחלק מהרפורמה החדשנית לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

 

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי העומד בבסיסה של רפורמה בדיני האפוטרופסות ומטרתו להוות תחליף עדכני ויעיל לתהליך האפוטרופסות הוותיק והמוכר.

בעוד שמינוי אפטורופוס הוא תהליך ארוך ורצוף בירוקרטיה סבוכה, ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך פשוט להכנה אשר עריכתו תמנע מכם ומיקירכם טרחה רבה במקרה הצורך.

חתימה על ייפוי כוח תאפשר לכם להבטיח מי ימונה לניהול ענייניכם האישיים והכספיים כאשר חלילה עוד בחייכם לא תוכלו לדאוג לכך בעצמכם. אל תחכו ליום בו יהיה מאוחר מידי ותאלצו להיות תלויים במינוי אפוטרופוס (לעיתים אדם זר לכם) ע"י בית המשפט.

מחפשים אחר עורך דין ייפוי כוח מתמשך? ניתן לפנות אל עו"ד גל חסון, אשר נמנה על מספר מצומצם של עורכי דין אשר הוכשרו באופן ייעודי לעריכת ייפוי כוח מתמשך ויפעל באופן המקצועי והבטוח ביותר להבטחת רצונותיכם ורצון יקיריכם.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך: מהו בעצם ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך משמש כמעין צואה בחיים לרצונותיכם ומהווה חלק מרכזי ברפורמה החדשה והמקיפה בדיני הכשרות המשפטית והאפוטרופסות שקבעה הכנסת.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך הנערך ע"י עורך דין ועשוי לחסוך לכם וליקיריכם שעות רבות של בירוקרטיה וטרחה מול בית המשפט.

כך למשל תוכלו להחליט מבעוד מועד מי יטפלו בכם במצב של אי כשירות, בשונה מאפוטרופוס אשר ממונה לתפקיד ע"י בית המשפט רק לאחר כניסתו של אדם למצב האי כשירות. כלומר ייפוי כוח מתמשך שם בידכם את ההחלטה על זהות האדם אשר ייטפל בכם ויקבל עבורכם החלטות יומיומיות חשובות, במקום בידיו של בית המשפט.

כמו כן, תוכלו להכניס למסמך בקשות שונות הנוגעות לניהול אורח חייכם, ניהול כספיכם ונכסיכם וכן הנחיות בתחומי חיים שונים כך שיובטח שגם אם חלילה כשירותכם תאבד – רצונותיכם יישמרו באופן הברור והטוב ביותר.

אלפי אנשים כבר הצטרפו לרפורמה וערכו ייפוי כוח מתמשך מיום כניסתה לתוקף (שנת 2017) דבר המעיד על ההבנה הרווחת בקרב הציבור בחשיבות הרבה הטמונה בעריכתו.

אל תותירו בידי אחרים את ההחלטות החשובות של עתידכם! דאגו עוד היום לערוך ייפי כח מתמשך, מסמך פשוט להכנה בידי עו"ד מוסמך שעשוי למנוע כאב ראש ובירוקרטיה רבה.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך – 10 יתרונות מרכזיים

 1. השליטה נותרת בידנו ולא מועברת לסמכות בית המשפט.
 2. הליך פשוט אשר מונע בירוקרטיה סבוכה מול בית המשפט ומקל על הממונה (לרוב בן משפחה).
 3. אנחנו בוחרים בעצמנו מי ידאג לעניינו במקרה של אבדן כשירות.
 4. מותיר בידינו את ההחלטה מתי ובאילו מקרים המינוי ייכנס לתוקף.
 5. מבטיח שליטה מלאה בעתידנו ובאופן קבלת ההחלטות העתידיות על ידי הכתבת רצונותינו ומתן הוראות למיופה הכוח.
 6. מאפשר לנו לשוחח מבעוד מועד עם מיופה הכוח המיועד ולערוך "תיאום ציפיות".
 7. מאפשר להגדיר את תחומי הסמכות של מיופה הכוח ולהגבילם (עניינים אישיים, ענייני רכוש וכד') מבלי להיות נתון להחלטת בית המשפט.
 8. הגבלת כוחו של מיופה הכוח ע"פ קריטריונים מקדימים שיקבעו על ידינו.
 9. מאפשר למנות מספר מיופי כוח.
 10. אפשרות להחליט באילו מקרים יוחלף מיופה כוח אחד באחר.

דוגמאות להוראות אותן ניתן לכלול בשירותיו של עורך דין ייפוי כוח מתמשך:

 • כיצד לטפל בנכסים – השכרתם או מכירתם
 • הוראות לטיפול רפואי  –הימנעות מטיפול בבית חולים וקיומו בבית המטופל, הימנעות מסוג טיפול מסוים, קביעת זהות המטפלים (בית חולים פרטי או ציבורי)
 • אופן השקעת כספים – הענקת מתנות לנכדים ולאחרים (בר מצוות, חתונות, חגים), ניהול תכניות חיסכון וקרנות קיימים ועוד.
 • באילו מקרים יוחלף מיופה כוח אחד באחר.

חשוב לזכור כי אבדן כשירות אינו תוצאה בלעדית של זקנה ועשוי להתרחש גם כתוצאה ממוגבלות נפשית או תאונה פתאומית, ולכן לייפוי כוח מתמשך אין גיל.

אם עדיין נותרתם עם שאלות באשר להבדל בין ייפוי כוח מתמשך להליך האופטרופסות, הטבלה הבאה עורכת השוואה בין ההבדלים המהותיים שבשני התהליכים: